Would you like a North Sails Expert to call you? Just leave us your number and a short message we will direct the inquiry to the right person to help. We promise to call as quickly as possible, but at some times we may be out sailing. Looking for a quote? Please use the request a quote tab above.

Let's Talk
Sending

Find My Expert

Please search by name or location to find your local North Sails Expert.

Search
Generic filters
Filter by Custom Post Type

Find My Loft

Find your local loft below.

Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Are you looking for something you can’t find on our web site? Do you need product information or help with a sail? Just send us a message and we will respond promptly.

Request for Info
Sending

Are you ready to buy? Would like to learn more about products and prices? Please fill in the forms below and we will have your local North Sails Expert create a custom sail proposal for you.

Request a Quote
Sending

    2018

    Seadog – World Championship

    Bret Nazareth

    1,2,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Etchells – Piana Cup

    Steve Benjamin

    1,2,3,4*,5,6,7,8*,9,1,0

    2018

    J70 – Davis Island Winter Series #1

    2,3,4,5,6*,7,9,10

    2018

    Optimist – Trofeo Ciutat de Palma

    Maria Perelló

    1

    2018

    J70 – Bacardi Winter Series #1

    Geoffrey Pierini

    1,2*,4,5,8,9

    2018

    Melges 24 – Bacardi Winter Series #1

    Bruce Ayers

    1,2,3,4,7,9

    2018

    420 – Grand Prix Armistice Cup

    Garreta / Bunel

    1,2,3*,4,5,6

    2018

    470 – Grand Prix Armistice Cup

    Demange / Lepoutre

    1,2,3,5

    2018

    J80 – Normandie Cup

    Dolle Mathieu

    1,2,6,7

    2018

    Melges 20 – Japan Week – Corinthian Division

    Tamotsu Aritomo

    1,2

    2018

    Melges 20 – Japan Week

    Naoki Hirakawa

    1,2,3

    2018

    J70 – South Americans

    Renato Cunha

    1*,2,3

    2018

    A-Class – Worlds

    Glenn Ashby

    1,3,4

    2018

    J24 – Argentina Nationals

    Matias Pereira

    1,2,3

    2018

    A-Class – Australian Nationals

    Glenn Ashby

    1,2,8,9

    2018

    Melges 40 – Grand Prix- Lanzarote

    Alessandro Rombelli

    1

    2018

    Flying Scot – Jeff Penfield Regatta

    Jeff & Amy Linton

    1,2,3,4,5,6*,7,8*,9,10

    2018

    J24 – Southeast Regionals

    Mark Liebel

    1,2,3,4,6

    2018

    Sabot – Jr Commodore Regatta

    Peter Bush

    1,3,4,5,7,8,10

    2018

    Snipe – Carolyn Nute Regatta

    Doug Hart

    1,3,4*

    2018

    Optimist – Excellence Cup

    2,7,8

    2018

    VX ONE – North Americans

    Christopher Alexander

    1,2,3,4,5,6,8*,9,10

    2018

    J70 – French Nationals

    Philippe Teston

    1,2,3,4,6,7

    2018

    Optimist – South Winter League – Benjamin

    Trolard Charles

    1

    2018

    Optimist – South Winter League – Minimes

    Zou Schemmel

    1

    2018

    420 – Spanish Cup – Ladies

    2,3

    2018

    420 – Spanish Cup – U17

    Alberto Morales & Miguel Bethencourt

    1,2,3

    2018

    420 – Spanish Cup – Open

    Martin Wizner & Pedro Ameneiro

    1,2,3

    2018

    Dragon – Drag’s Cup

    Dominique Hebrard

    1,2,3,4*,6,7,8,9,10

    2018

    Dragon – St Tropez Race

    Andy Beadsworth

    1,2,4*,6,7,9,10

    2018

    Solo – Super Series Overall

    Pete Mitchell

    1

    2018

    Solo – End of Seasons

    Tom Gillard

    1,2

    2018

    MC Scow – Halloween Regatta

    Craig Eaton

    1

    2018

    Snipe – Western Hemisphere Championship

    2,3,4,5,6,8

    2018

    Etchells – World Championship

    Martin Hill

    1,2,3,4,5,6,7,9,10

    2018

    A-Class – French Nationals

    Benoit Marie

    1

    2018

    J22 – East Coast Championship

    Jeff Todd

    1

    2018

    J24 – East Coast Championship

    2,3,6,7,10

    2018

    Flying Scot – Wife-Husband Championship

    Jeff & Amy Linton

    1,4*,5,6,9

    2018

    GP14 – Victor Trophy Open

    Lawrence Creaser

    1

    2018

    Streaker – End of Seasons

    Martin Penty

    1

    2018

    Finn – Swiss Nationals

    Nils Theuninck

    1,2,5,6,8,9

    2018

    Melges 32 – World Championship

    2,3*,4*,6*,7*,8,9,10

    2018

    Lightning – Wild Oyster Regatta

    Steve Davis

    1,2,3,4,5,6,7,8,10

    2018

    J105 – Bermuda Nationals

    Peter Bromby

    1

    2018

    J24 – Mendonza Grand Prix

    Matias Pereira

    1,2,3

    2018

    Etchells – Pre-Worlds / QLD State Championship

    Tom King

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Melges 24 – Fall Championship

    Brian Porter

    1,2,3,4,6

    2018

    J109 – North Americans – Corinthian

    John Greifzu, Jr.

    1

    2018

    J109 – North Americans

    2,3

    2018

    Melges 20 – Worlds – Corinthian Division

    Alexander Mikhaylik

    1

    2018

    Melges 20 – World Championship

    Drew Freides

    1,2,4

    2018

    Snipe – North Americans

    2,3

    2018

    Flying Scot – Great Scot Regatta

    Andrew Fox

    1,2,3

    2018

    Thistle – Oyster Roast Regatta

    Steve Gruver

    1,2,3,4,5,6,7,9,10

    2018

    J70 – German National Championship

    Simon Diesch

    1,2,3,4,6,7,8,9,10

    2018

    J70 – Worlds – Corinthian Division

    Luis Bugallo

    1,2*,3,4,5

    2018

    J70 – World Championship

    2,3,5,6,8,9,10

    2018

    Star –

    Torkel Borgstrom

    1

    2018

    J105 – Canadian Nationals

    Terry McLaughlin / Rod Wilmer

    1

    2018

    Solo – Inland Championship

    Tom Gillard

    1,3,4,6,7,9,10

    2018

    J111 – North Americans

    Peter Wagner

    1

    2018

    J105 – AYC Fall Series – Event #1

    Bruce Stone / Nicole Breault

    1

    2018

    J88 – AYC Fall Series – Event #1

    Douglas Newhouse

    1,2,3

    2018

    A-Class – Italian Nationals

    Paolo Penco

    1

    2018

    Star – German Nationals

    Hubert Merkelbach & Markus Koy

    1

    2018

    C Scow – Blue Chip Regatta

    Joe Byrnes

    1,2,3,4,5

    2018

    Melges 20 – World League Overall

    Filippio Pacinotti

    1

    2018

    Nordic Folkboat – UK Nationals

    Matthew Jones

    1,5,6,7,8

    2018

    Solo – Eastern Area Championship

    Ewan Birkin-Walls

    1

    2018

    Lark – UK Nationals

    Chris White

    1,2

    2018

    J70 – Great Lakes Championship

    Martin Johnsson

    1,4,5

    2018

    Etchells – North Americans

    Scott Kaufman

    1,2,3,4,5,6,7*,8,9,10*

    2018

    A-Class – Spanish Championship – Classic

    Enrique Cornejo

    1,2

    2018

    A-Class – Spanish Championship – Foiling

    Manuel Calavia

    1,2,3

    2018

    Mermaid – National Championship

    Darragh McCormack

    1,3*,4

    2018

    Finn – World Cup – Enoshima

    Nicholas Heiner

    1,2,3,4,5*,6*,8,9

    2018

    J22 – Worlds

    Zeke Horowitz

    1,2,3,4,6,9,10

    2018

    ClubSwan 50 – World Championship

    Stefan Heidenreich

    1,2,3,4

    2018

    E Scow – Nationals

    Vincent Porter

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Sabot – Fall Gold Cup

    Peter Busch

    1,2,3,4

    2018

    Melges 24 – Nationals

    Kevin Welch

    1,3,4,5

    2018

    Dragon – Irish Championship

    Neil Hegarty

    1,3,4

    2018

    Lightning – US PanAm Trials

    Jody Starck

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    J24 – Nationals

    Robby Brown

    1,2,4,6,7,9

    2018

    J80 – North Americans

    Chip Johns

    1,3,5,8,10

    2018

    Shields – Nationals

    Ted Slee

    1,2,3,4,5,7

    2018

    Optimist – World Championship – Girls

    Maria Perello

    1

    2018

    Viper 640 – GYA Lipton Trophy

    John Alden Meade

    1,2,3

    2018

    J22 – Annapolis Labor Day Regatta

    Allan Terhune

    1,2*,3,4,5

    2018

    J80 – Annapolis Labor Day Regatta

    Pen Alexander

    1,2,3,4,5

    2018

    J105 – Annapolis Labor Day Regatta

    Fredrick Salvesen & Cedric Lewis

    1,2*,3,4

    2018

    J30 – Annapolis Labor Day Regatta

    Doug & Amy Stryker

    1,2,3*,4,5

    2018

    Seascape 18 – European Championship

    Mitja Margon

    1,3,4*,6

    2018

    420 – French Youth Championship – Women

    Valentine Marie Mas & Elise Dubillot

    1,2*,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    420 – French Youth Championship – Men

    Paul Cousin & Pierre Williot

    1*,2,3,4,5*,6,7,9,10

    2018

    Pampus – Dutch National Championship

    M. Neeleman & T. van der Pol

    1,2,5,6,7,9

    2018

    J24 – World Championship

    Will Welles

    1,3,5,6,7,9,10

    2018

    Micro – World Championship

    Piotr Tarnacki

    1,2,4

    2018

    Shark 24 – Worlds

    Stephen Jones

    1

    2018

    Fireball – French Nationals

    2,4,7,8,9*

    2018

    5.5 Metre – World Championship

    Mark Holowesko & Peter Vlasov

    1,2,3,4,5,7,8,9,10

    2018

    470 – Junior World Championship – Men

    Hippolyte Machetti & Sidoine Dantès

    1,4,6,7,8,9,10

    2018

    470 – Junior World Championship – Women

    Benedetta Di Salle & Alessandra Dubbini

    1*,2,3,4,5,6,8,9,10

    2018

    J111 – World Championship

    Martin Dent

    1,2,3,4,5,6,8,9

    2018

    Dinghy 12 – Sciez Classic Dinghy Cup

    Remy Arnaud

    1,2,7,8,10

    2018

    Dinghy 12 – Douarnenez Summer Cup

    Remy Arnaud

    1,2,3,6,7

    2018

    Etchells – European Championship

    Lawrie Smith

    1,2,4,5,6,7*,8*,9

    2018

    J70 – Ted Hood Regatta

    Tim Healy

    1,2,3*,4,6,7,8,9

    2018

    J70 – Ted Hood Regatta (Corinthian)

    Jim Cunningham

    1*

    2018

    Snipe – Nationals

    2

    2018

    T-10 – Nationals

    2*,3*,4

    2018

    Coronado 15 – Nationals

    David Rumbaugh

    1,2,3

    2018

    J80 – UK Nationals

    Chris & Hannah Neve

    1,2

    2018

    MC Scow – ILYA Championship

    Pete Strothman

    1

    2018

    C Scow – ILYA Championship

    Andy Burdick

    1

    2018

    E Scow – ILYA Championship

    Harry Melges IV

    1

    2018

    A Scow – ILYA Championship

    Pat Hughes

    1

    2018

    Melges 24 – Cal Cup

    Kent Pierce

    1,2,3

    2018

    J70 – Pacific Coast Championship

    Scott Sellers

    1,2,3

    2018

    Star – North Americans

    Eric Doyle

    1

    2018

    Atlantic – Nationals

    Steve Benjamin

    1,2,3,4,5,6,7,9,10

    2018

    J24 – Buenos Aires Sailing Week

    Matias Pereira

    1

    2018

    420 – World Championship – Open

    Seb Menzies/Blake Mcglashan

    1

    2018

    420 – World Championship – Women

    Maria Hernandez/Pilar Hernandez

    1,2,4,5,6,7,9

    2018

    420 – World Championship – U17

    Jacobo Garcia/Antoni Gonzalez

    1,2

    2018

    Optimist – British Open Championship – Junior

    Rocco Wright

    1

    2018

    B14 – UK Nationals

    1,2,3,4,5,6,7,8,10*

    2018

    T-10 – Verve Cup

    Don Wilson

    1

    2018

    J88 – North Americans

    2,3,4

    2018

    Star – European Championship

    2,3,4,5,9,10

    2018

    Sabot – Nationals

    Peter Busch

    1,2,3,5,6,7,9,10

    2018

    Star – King of Spain Regatta

    Eric Doyle

    1,3,4

    2018

    5.5 Metre – German & Dutch Nationals

    Mark Holowesko

    1,2,3,4,5,6,9

    2018

    Melges 24 – European Championship

    2,3,4,5,7,9,10

    2018

    Scorpion – UK Nationals

    Alan Krailing & Simon Forbes

    1

    2018

    470 – World Championship – Women

    Ai Kondo Yoshida & Miho Yoshioka

    1,2,3,4,5,6,7,9,10

    2018

    470 – World Championship – Men

    2,3,4,5,6,7,8,10

    2018

    J80 – Copa Del Rey

    Marc de Antonio

    1,2

    2018

    Finn – Gold Cup

    Zsombor Berecz

    1,3,4*,5*,6,7*,8*,10*

    2018

    CC Knockabout – National Championship

    Jobie Chase

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Day Sailer – North Americans

    Mike McCaffrey

    1,2,3,4

    2018

    C Scow – WYA Championship

    Paul Reilly

    1

    2018

    X Boat – Interlake Regatta

    Brandon Wagner

    1

    2018

    Streaker – Elton Sailing Club Open

    Martin Penty

    1,3

    2018

    E Scow – Eastern Championship

    Jeff Bonanni

    1*

    2018

    MC Scow – WMYA Championship

    Cam McNeil

    1,2,3

    2018

    E Scow – WMYA Championship

    Eddie Cox

    1,2,3,4,5

    2018

    Thistle – Nationals

    Brad Russell

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Lightning – WJM North Americans – Master

    Tom Allen Jr.

    1,2,3*,4,5

    2018

    Lightning – WJM North Americans – Junior

    Tanner Probst

    1,2,3,4,5

    2018

    Lightning – WJM North Americans – Women

    Katie Eagan

    1,2,3,4,5

    2018

    Delphia 24 – Polish Nationals

    Bolesław Płachecki

    1,2*,3,4*,5,6*,7*,8

    2018

    Enterprise – UK Nationals

    David & Chris Jackman

    1,2,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Melges 32 – World League – Riva Del Garda

    Matteo Balestrero

    1,2,4,5*, 9 ,10

    2018

    Dragon – Gold Cup

    Jørgen Schönherr

    1,3,5,8,9*,10

    2018

    Interlake – Nationals

    Jim Ward

    1,2,3

    2018

    Lightning – North Americans

    Ched Proctor

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Flying Scot – Sandy Douglas Regatta

    Charlie & Cindy Clifton

    1,2,3

    2018

    Melges 32 – World League #3

    Matteo Balestrero

    1,2*,3*,4,5

    2018

    Viper 640 – NOOD – Marblehead

    Thomas Loutrel

    1,3,6,8,9,10

    2018

    J105 – NOOD – Marblehead

    Charlie Garrard

    1,2,3*

    2018

    J70 – NOOD – Marblehead, Corinthian Div.

    Ray & Jenn Wulff

    1

    2018

    J70 – NOOD – Marblehead

    2,3,5,6*,7,8*,9*,10

    2018

    420 – French Nationals

    Basile Poisson & Paul Paturle

    1,2,3,4,5,6,7*,10

    2018

    X Boat – ILYA Championship – Junior Fleet

    Sean Mihelich

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    X Boat – ILYA Championship – Senior Fleet

    Chapman Petersen

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    J70 – U Gotta Regatta

    Sarah Renz

    1,2,3,4,5

    2018

    Melges 24 – U Gotta Regatta

    Marty Jensen

    1,3

    2018

    J105 – North Americans

    Terry McLaughlin / Rod Wilmer

    1,2,3*,7

    2018

    Solo – UK Nationals

    Charlie Cumbley

    1,2,3,6,9,10

    2018

    National 18 – British & Irish Championship

    Tom Chrosbie

    1,3,4,5

    2018

    Sabot – Dutch Shoe Marathon – A Fleet

    Mackenzie Harris

    1

    2018

    Sabot – Duth Shoe Marathon – B Fleet

    Alice Schmid

    1

    2018

    Melges 24 – Fiesta Cup

    Kent Pierce

    1,2

    2018

    J70 – Fiesta Cup

    Jeff Janov

    1*,2

    2018

    Nordic Folkboat – Gold Cup

    Erik A. Andersen & Alex Lindegaard

    1,2,4,7,9,10

    2018

    J22 – Raw Bar Regatta

    Chris Doyle

    1,2,3

    2018

    Viper 640 – Larchmont Race Week #2

    Jay Rhame/Peter Beardsley

    1,2,3*,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    X Boat – XTREME Regatta

    Ellie Harned & Annie Rowe

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    X Boat – GLSS Regatta

    Fritz & Meta Simon

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    A-Class – Europeans – Classic Division

    Marek Żebrowski

    1

    2018

    J70 – UK Nationals

    Mark Lees

    1,2,3,5,6,7,8,9*

    2018

    J22 – Tawas Bay of Pigs Regatta

    Chris Doyle

    1,2,3,4,5

    2018

    Thistle – Atlantic Coast Championship

    Dan Hesse

    1,2,3,4,5,6,9,10

    2018

    Finn – Iberian Championship

    Miguel Fernández

    1

    2018

    470 – Junior Europeans – Men

    Maor Aabu & Yoav Rooz

    1,3,5,7,8,9

    2018

    470 – Junior Europeans – Women

    Theres Dahke & Birte Winkel

    1,2,3,4,5,7,9,10

    2018

    J70 – Italian Championship

    Claudia Rossi

    1,2,3,4,5,6,7

    2018

    J70 – Italian Cup – Malcesine

    Gianfranco Noe'

    1,3,4,5,6,7,8,9, 10

    2018

    E Scow – ILYA Invitational Championship

    Harry Melges IV

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    MC Scow – ILYA Invitational Championship

    Bill Colburn

    1,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    420 – European Championship – U17

    2,5,6,7,8,9,10

    2018

    420 – European Championship – Women

    Clara Olive & Solenza Mariani

    1,2

    2018

    420 – European Championship – OPEN

    Martin Wizner Perez-Lafuente & Pedro Ameneiro Amezaga

    1,2,3,4,7

    2018

    Lightning – Met Districts

    Bob Sengstacken

    1,2,3,4

    2018

    Lightning – Atlantic Coast Championship

    Rob Crane

    1,2,3*,4,5,6*,7,8,9,10*

    2018

    Shields – Larchmont Race Week #1

    Campbell/Wertheim

    1

    2018

    Viper 640 – Larchmont Race Week #1

    Jay Rhame/Peter Beardsley

    1,2,3,4,5

    2018

    A-Class – Europeans

    Glen Ashby

    1,2

    2018

    Y-Flyer – Jr. Nationals

    Lucy Spearman

    1

    2018

    Y-Flyer – Nationals

    2,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Yngling – World Championship

    Moorman, Schuddeboom & Peeks

    1,2,4,5

    2018

    OK – World Championship

    Andrè Budzien

    1,3,4,5,10

    2018

    Etchells – Newport Regatta

    Steve Benjamin

    1,2,3

    2018

    VX ONE – Newport Regatta

    Jeff Eiber

    1,2*,4,5

    2018

    C&C 30 – Newport Regatta

    James Madden

    1

    2018

    J70 – Newport Regatta

    2,4*,5,6,7,8,9*,10

    2018

    Lightning – 80th Anniversary Regatta

    Larry MacDonald

    1,2,3,5,6,7,8,9,10

    2018

    Lightning – Youth World Championship

    Jeffrey Hayden

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Viper 640 – North Americans

    2,3,4,5,6,7,8,9

    2018

    Lightning – European Championship

    P. Verginadis

    1,2*,3,4,5

    2018

    Dinghy 12 – Loctudy Trophy

    Remy Arnaud

    1,2,3,5,9

    2018

    Solo – Nations Cup

    Charlie Cumbley

    1,3,6,8

    2018

    Day Sailer – Atlantic Coast Championship

    Mike McCaffrey

    1,2,3,4

    2018

    J70 – NYYC One Design Regatta

    John & Molly Baxter

    1,2,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Etchells – NYYC One Design Regatta

    Scott Kaufman

    1,2,3

    2018

    Finn – UK Nationals

    Henry Wetherell

    1,2

    2018

    Streaker – UK Nationals

    Tom Gillard

    1,5,6,8,9,10

    2018

    Melges 24 – Gulf Coast Championship

    Dwight LeBlanc

    1

    2018

    Melges 24 – Norwegian/Nordic Championship

    Kristoffer Spone

    1,2,3

    2018

    Lightning – Lake Erie Districts

    Ched Proctor

    1

    2018

    Etchells – Nationals

    Steve Benjamin

    1,2,3

    2018

    Star – Baxter Bowl

    Eric Doyle

    1

    2018

    Viper 640 – Long Beach Race Week

    Mike Pentecost

    1,2

    2018

    J70 – Long Beach Race Week

    Argyle Campbell

    1,2*,3*

    2018

    X Boat – Quint Regatta

    Charlie Allen

    1

    2018

    MC Scow – Wisconsin State Championship

    Bill Bischoff

    1

    2018

    A Scow – Nationals

    Chuck Lamphere

    1,2,3

    2018

    Solo – Hayling Island Open

    Pete Mitchell

    1,3,5,6,7,8

    2018

    GP14 – Southern Area Championship

    Thomas Gillard

    1,3

    2018

    Regenboog – Zomerwedstrijden Sneek

    H. Amsterdam

    1,4,6

    2018

    Pampus – Nieuw Loosdrecht Weekend

    T. Allart

    1,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    420 – Kiel Week

    Felix Kaiser & Jonas Royla

    1

    2018

    J70 – Kiel Week

    Bjorn Beilken

    1,2,8,9,10

    2018

    5.5 Metre – Swiss/Italian Open

    Jurg Menzi

    1,2,4,5,6,10

    2018

    470 – Kiel Week – WOMEN

    Silvia Mas & Patricia Cantero

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    470 – Kiel Week – MEN

    Matthew Belcher & Will Ryan

    1,2,5,6,7,8,9,10

    2018

    J24 – Kiel Week

    Mike Ingham

    1

    2018

    OK – Kiel Week

    Jan Kurfeld

    1

    2018

    Dragon – French Nationals

    Gery Trentesaux

    1,2,3,4,5,6,7

    2018

    Dragon – La Baule Derby

    Jean Breger

    1,2*,3*,4,5,6,7,8,10

    2018

    C Scow – Nationals

    Peter Keck

    1,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Etchells – New England Championship

    Andrew Cumming

    1,2,3,4

    2018

    MC Scow – Masters Championship

    Vince Driessen

    1,2,4,5

    2018

    Star – Austrian National Championship

    Hubert Merkelbach

    1

    2018

    J70 – European Championship

    Alberto Rossi

    1,3,5,7,9

    2018

    A-Class – Sopot Catamaran Cup

    Michał Korneszczuk

    1

    2018

    Star – District Championship

    T. Lofstedt

    1,2

    2018

    Flying Scot – North Americans

    Zeke Horowitz

    1,2*,3,4,5

    2018

    Flying Scot – North Americans – Chellengers Div.

    Randy Pawlowski

    1

    2018

    Flying Scot – NE District Championship

    John Eckart

    1

    2018

    Flying Scot – GNY District Championship

    Dan Voughtn

    1

    2018

    470 – World Cup Marseille – Women

    Hannah Mills

    1,2,3,4,5,6,7,9,10

    2018

    470 – World Cup Marseille – Men

    Mathew Belcher

    1,2,3,4,7,8,10

    2018

    J111 – NOOD – Chicago

    Karl Brummel

    1

    2018

    J88 – NOOD – Chicago

    Ben Marden

    1

    2018

    J105 – NOOD – Chicago

    Bruce Stone

    1,3

    2018

    Beneteau 36.7 – NOOD – Chicago

    Jarrett Altmin

    1

    2018

    J70 – NOOD – Chicago

    John Heaton

    1

    2018

    Pampus – Holland Weekend Loosdrecht

    P. Hoogendam & F. Romkes

    1,2,3,4,5,6,7,8,9

    2018

    C Scow – Wawasee Regatta

    Bob Herdrich

    1,2

    2018

    Dragon – European Championship

    2,3,7,8,9

    2018

    Enterprise – Master National Championship

    Martin Honnor & Abigail Honnor

    1

    2018

    Finn – World Cup – Marseille

    Jorge Zarif

    1,2*,3*

    2018

    Solo – Hayling Island Open Meeting

    Pete Mitchell

    1

    2018

    Fireball – Golden Dolphin Regatta

    Tom Gillard

    1,2,3

    2018

    Sabot – Masters Nationals

    Danny North

    1,3,5,6,7,8

    2018

    C Scow – MIR Regatta

    Peter Keck

    1,2,3,4,5

    2018

    Melges 24 – World Championship

    Andrea Racchelli

    1,2,3,4,5,6,7,9,10

    2018

    Star – Cal Race Week

    Eric Doyle

    1,3

    2018

    Paper Tiger – Internationals

    Hayden Percy

    1,2,3,4

    2018

    J70 – Southern Area Championship

    Jeremy Thorp

    1,2,3,5,7,8,9,10

    2018

    J22 – Canadian Nationals

    Kevin Doyle

    1,2,3,4,5,6

    2018

    J24 – District One Championship

    Carter White

    1*,3,4,5

    2018

    J70 – Spanish Championship

    Gonzalo Araujo

    1,5,6,7,9,10

    2018

    J70 – Cedar Point One Design Regatta

    Brian Keane

    1,2,3,4,5

    2018

    Beneteau 36.7 – Cedar Point One Design Regatta

    Peter Hurley

    1,2,3,4,6

    2018

    Atlantic – Cedar Point One Design Regatta

    Rodrigo Meireles

    1,2,3,4,5

    2018

    Thistle – Cedar Point One Design Regatta

    Dave Dellenbaugh

    1,2,3,4,5,6,7,8,10

    2018

    J88 – Cedar Point One Design Regatta

    Mike Bruno

    1,4

    2018

    J30 – Cedar Point One Design Regatta

    Russ Atkinson

    1,2,3,4,5,6*,7

    2018

    Viper 640 – Southern Bay Race Week

    Zeke Horowitz

    1,2,3,4,5

    2018

    Melges 24 – Canadian Nationals

    Bruce Ayres

    1,2,4,5

    2018

    Finn – Bay View One Design Regatta

    Adam Nicholson

    1,3

    2018

    Lightning – Bay View One Design Regatta

    Skip Dieball

    1,2,3,4,5

    2018

    Pampus – Hemelvaart wedstrijden Loosdrecht

    Paul Bournas

    1,2,4,5,6,9,10

    2018

    Pampus – Houtevenement Sneek

    Marco Bosma

    1,2,6,9

    2018

    Regenboog – Openingswedstrijden Sneek

    Harry Amsterdam

    1

    2018

    J24 – Italian National Championship

    Ignazio Bonanno

    1,2,3

    2018

    Star – Rollins Bowl

    Eric Doyle

    1

    2018

    MC Scow – La Belle TuneUp

    Dan Guidenger

    1

    2018

    MC Scow – Spring Shakedown

    Jamie Kimball

    1

    2018

    Melges 20 – World League – Scarlino

    Drew Freides

    1,2,4,5,9

    2018

    J24 – UK Nationals

    Nick Phillips

    1,2,3,4,8,10

    2018

    Etchells – UK Nationals

    Lawrie Smith

    1

    2018

    J88 – J Cup

    David & Kirsty Apthorp

    1,2,3

    2018

    J111 – J Cup

    Paul van Driel/Hans Zwijnenburg

    1

    2018

    Solo – Southern Area Championship

    Lawrence Creaser

    1,2,9,10

    2018

    470 – Europeans – Men

    Anton Dahberg &Fredrik Bergström

    1,2,3,5*,7,9

    2018

    470 – Europeans – Women

    Tina Mrak & Veronika Macarol

    1,2,3,4,5,6,7,8,9*,10

    2018

    Etchells – West Coast Spring Series

    Jim Cunningham

    1

    2018

    Etchells – Orca Bowl

    Bruce Nelson

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Etchells – Atlantic Coast Championship

    Jose Fuentes

    1,2,3,4,6,7,8,9,10

    2018

    J70 – North Americans

    Tom Bowen

    1,2,3*,5

    2018

    E Scow – Lake Geneva Spring Regatta

    Harry Melges IV

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Melges 20 – Nationals

    3*,4,5,6,7*,9,10

    2018

    Viper 640 – Atlantic Coast Championship

    Peter Beardsley

    1,2,3,5,9,10

    2018

    Lightning – Southeastern Districts

    Josh Putnam

    1,2,3,4,5

    2018

    Lightning – Cedar Point Early Bird Regatta

    Doug Clark

    1,2,3,4,5

    2018

    Lightning – Pymatuning Spring Classic

    Tanner Probst

    1,2,3,4,5,6

    2018

    C Scow – Mother’s Day Regatta

    Scott Harestad

    1

    2018

    Dragon – Swiss National Championship

    Norbert Stadler

    1,2,3

    2018

    J70 – Italian Cup – Porto Ercole

    Alberto Rossi

    1,2,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    J70 – Mexican Nationals

    Javier Navarro

    1*

    2018

    C Scow – Cedar Lake Spring Regatta

    Paul Reilly

    1,2,3

    2018

    MC Scow – Cedar Lake Spring Regatta

    Eddie Cox

    1

    2018

    Dragon – Guyader Grand Prix

    Andy Beadsworth

    1, 2, 4*, 5, 7, 9, 10*

    2018

    Solo – Felpham Open

    Lawrence Creaser

    1,2,3,8,9

    2018

    Solo – Northern Area Championship

    Ewan Birkin-Walls

    1,2,3

    2018

    J70 – Royal Southern May Regatta

    Patrick Liardet

    1,2

    2018

    Santana 20 – Memorial Day Regatta

    2

    2018

    Yngling – Braassem Summer Regatta

    Moorman, Schuddeboom & Peeks

    1,2,3,4,5

    2018

    A-Class – Regional Championship

    Manuel Calavia

    1,3

    2018

    5.5 Metre – Alpen Cup

    Kristian Nergaard

    1,2,3,4,6,7,9,10,12

    2018

    C Scow – Icebreaker Regatta

    Dave Harris/Lou Morgan

    1,2,3,4,5

    2018

    Flying Tiger – Yachting Cup

    John Harrop

    1,2,3,4

    2018

    J105 – Yachting Cup

    Stewart Cannon

    1*,2

    2018

    J70 – Yachting Cup

    Dave Hochart

    1,2,3*

    2018

    J88 – AYC Spring Series

    Elizabeth Barry

    1

    2018

    J24 – North Americans

    Mike Ingham

    1,2,3,4*,5*, 6,7,8,10

    2018

    J70 – NOOD – Annapolis

    John Brim

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    J70 – NOOD – Annapolis, Corinthian

    Jennifer & Ray Wulff

    1,2

    2018

    J22 – NOOD – Annapolis

    Zeke Horowitz

    1,2,3,4,5,6,7,10

    2018

    Viper 640 – NOOD – Annapolis

    Mary Ewenson

    1*,2,3,4,8,9

    2018

    Etchells – NOOD – Annapolis

    Matt Lalumiere

    1*,2,3,4,6,7

    2018

    J111 – NOOD – Annapolis

    Martin Roesch

    1,2

    2018

    Farr 30 – NOOD – Annapolis

    Rodrick Jabin

    1,2

    2018

    J105 – NOOD – Annapolis

    Cedric Lewis/ Fredrik Salvesen

    1,2,3,4

    2018

    J30 – NOOD – Annapolis

    Bob Rutsch

    1,2,3

    2018

    Regenboog – Kleine Sneekweek Sneek

    Harry Amsterdam

    1

    2018

    Patin – Catalonia Championship

    Albert Batllerià

    1

    2018

    J80 – Spanish Championship

    Javier Aguado

    1

    2018

    Optimist – National Cup – Girls

    Maria Perelló

    1

    2018

    C Scow – Springfield Tune Up

    Glenn McMurray

    1

    2018

    Lightning – Spring Championship

    Tom Allen

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    470 – World Cup Hyeres – Men

    Anton Dahlberg & Fredrik Bergstrom

    1,2,3,4,6,7,8

    2018

    470 – World Cup Hyeres – Women

    Camille Lecointre & Aloise Retornaz

    1,2,3,4,5,6,7,9,10

    2018

    Etchells – Pacific Coast Championship

    Bruce Nelson

    1,2,3,4,5,6,7,8,10

    2018

    J70 – Corinthian Nationals

    2,3,4,5,6,8,9,10

    2018

    J30 – AYC Spring One Design

    Doug & Amy Stryker

    1,2,3,4,5,6

    2018

    Etchells – AYC Spring One Design

    Jeff Borland

    1,2,3,4

    2018

    J70 – AYC Spring One Design

    Jenn & Ray Wullf

    1,2,3,4,5

    2018

    J22 – AYC Spring One Design

    Peter McChesney

    1,3,4,5

    2018

    J105 – AYC Spring One Design

    2,3,4,5

    2018

    Streaker – Beaver SC Open Meeting

    Martin Penty

    1,3,6

    2018

    Fireball – Blackwater Open Meeting

    Kev Hope

    1,3,5

    2018

    Finn – World Cup – Hyeres

    Jorge Zarif

    1,2,4*,5*,8,10*

    2018

    OK – Spring Cup

    Charlie Cumbley

    1,3,6

    2018

    Solo – Spring Cup

    Lawrence Creaser

    1,2,8,9,10

    2018

    Melges 24 – European Series – Portoroz

    Mike Goldfarb

    1,2

    2018

    J88 – Warsash Spring Championship

    David & Kirsty Apthorp

    1,2,3,4

    2018

    420 – CIMA – Men

    Ian Garreta & Julien Bunel

    1,2,3

    2018

    420 – CIMA – Women

    Violette Dorange & Camille Orion

    1,2,3

    2018

    Etchells – Brisbane Fleet Championship

    David Clark

    1,2,3,4,5,6*,7,8,9,10

    2018

    J70 – Warsash Spring Championship

    Jonathan Calascione

    1,3,4,5,7,8,9,10

    2018

    Melges 20 – World League Event #1

    Filippo Paccinotti

    1,4,6,10

    2018

    A-Class – Spanish National Circuit – Barcelona

    Manuel Calavia

    1,4

    2018

    Santana 20 – 52nd Camellia Cup

    Mark Erdrich

    1

    2018

    Dragon – Alasio Dragon Trophy

    2,3,5,6,7

    2018

    Melges 32 – World League Event #1

    Vincenzo Onorato

    1,2,4*

    2018

    Knarr – San Francisco Resin Regatta

    Graham Green

    1,2

    2018

    Melges 24 – San Francisco Resin Regatta

    Doug Wilhelm

    1,2

    2018

    Dragon – Alster Spring Regatta

    Benjamin Morgen

    1,3

    2018

    Viper 640 – Charleston Race Week

    Maru Ewenson

    1,2,3,4,5,6

    2018

    VX ONE – Charleston Race Week

    John Potter

    1,2*,3

    2018

    Flying Tiger – Charleston Race Week

    Team Carolyn Grant

    1,2,3,4,5,6

    2018

    Melges 24 – Charleston Race Week

    Brian Porter

    1,2,3,5

    2018

    J22 – Charleston Race Week

    Ryan Davidson

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    J24 – Charleston Race Week

    Christopher Stone

    1,2,3

    2018

    Melges 20 – Charleston Race Week

    Alexis Michas

    1*,3

    2018

    J105 – Charleston Race Week

    Robert Scribner

    1

    2018

    J70 – Charleston Race Week

    2,3,4,5*,6,7,8,10

    2018

    Star – European Winter Circuit – Sanremo

    Tom Lofstedt

    1,2,5,6

    2018

    J88 – Warsash Spring Series #3

    Richard Cooper

    1,2,4

    2018

    J70 – JFest, San Francisco

    Chris Kostanecki

    1,2,3

    2018

    J105 – JFest, San Francisco

    Bruce Stone

    1,4,6,8

    2018

    Etchells – Midwinters West

    Steve Hunt

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    J70 – Italian Cup – Sanremo

    Alberto Rossi

    1,2,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Solo – Spring Championship

    Ian Walters

    1,2,4,6,7,10

    2018

    Finn – Princess Sofia Trophy

    Giles Scott

    1,2,3*,5*,9

    2018

    470 – Princess Sofia Trophy – Women

    Kondo Yoshida/Yoshioka

    1,2,3,4,5,7,8,9,10

    2018

    470 – Princess Sofia Trophy – Men

    Belcher/Ryan

    1,3,4,6,8,9*,10

    2018

    Dragon – Princess Sofia Trophy

    Otto Pohlmann

    1,2,3

    2018

    420 – Spanish Championship

    Whichy Hernandez & Nacho Balaguer

    1,2,3,4

    2018

    Optimist – Spanish Championship

    Maria Perelló

    1,2

    2018

    Regenboog – Houtevenement Sneek

    Harry Amsterdam

    1

    2018

    International Moth – Worlds

    2,6,8,9,10,12,13,14,15

    2018

    J24 – South Americans

    Matias Pereyra

    1,2,3,4,5

    2018

    A-Class – A-Cat Easter Cup, Garda

    Michal Korneszczuck

    1

    2018

    Lightning – Midwinters

    David Starck

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    Lightning – Winter Championship

    Javier Conte

    1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    J24 – Easter Regatta

    Paul Abdullah

    1,3,4,6,7,9

    2018

    Flying Scot – Midwinters

    Zeke Horowitz

    1,2*,3,6,8,9,10

    2018

    Snipe – Colombia Nationals

    Esteban Echeverria

    1

    2018

    Y-Flyer – Midwinters

    Drew Daughterty

    1,2,3,5

    2018

    Melges 24 – Italian Series #1

    Andrea Racchelli

    1,4,6,7,8,9,10

    2018

    J88 – Warsash Spring Series #2

    Gavin Howe

    1,2,3,4

    2018

    VX ONE – US Winter Series #3

    Brian Bennett

    1,2

    2018

    Melges 24 – St Francis YC Spring One Design

    Douglas Wilhelm

    1,2,3,4,5,6

    2018

    J105 – St Francis YC Spring One Design

    Bruce Stone

    1,3,4,5,6

    2018

    F-18 – NOOD – San Diego

    Travis Vetter

    1,2

    2018

    Viper 640 – Winter Cup

    Marcus Eagan

    1,2,4,5,6,7,8,9

    2018

    Etchells – Bill Bennett Cup

    Jim Cunningham

    1,2,3,4,5,6,7,8,9

    2018

    J105 – NOOD – San Diego

    Stewart Cannon

    1,4,6,7,9

    2018

    Flying Tiger 10m – NOOD – San Diego

    John Harrop

    1,2,3,5

    2018

    Viper 640 – NOOD – San Diego

    Mike Pentecost

    1,2,3,5

    2018

    J70 – NOOD – San Diego

    2,3*,4*,5*,6*,8

    2018

    J70 – NOOD – San Diego, Corinthian

    David Hochart

    1*

    2018

    Thistle – Orange Peel Regatta

    3,4,6,8,9,10,11,12,13,14

    2018

    E Scow – Sarasota Midwinters

    Sean Bradley

    1

    2018

    Finn – European Championship

    Ed Wright

    1,2,4*,5,6,7,8,10*

    2018

    Etchells – Coral Reef Cup

    Scott Kaufman

    1,2,3,4,5,6

    2018

    18Ft Skiff – JJ Giltinan World Championship

    David McDiarmid

    1

    2018

    J70 – Monaco Winter Series

    Valeria Kovalenko

    1,2,3,4,5

    2018

    J70 – Bacardi Cup

    Joel Ronning

    1,3,5,6,7,9,10

    2018

    J70 – Bacardi Cup – Corinthian

    Heather Gregg

    1

    2018

    Melges 24 – Miami Sailing Week

    Bruce Ayres

    1,2,3,4,6,7,8

    2018

    J24 – Midwinters

    Will Welles

    1,2,5*,6,8,10,11

    2018

    J24 – Midwinters – Corinthian

    Mark Laura

    1,3,5

    2018

    Etchells – Biscayne Bay Series

    Steve Benjamin

    1,2

    2018

    Etchells – Midwinters

    2,3,4,5,7,8,9*,10

    2018

    Thistle – Midwinters East

    2,3,4,6,7,9

    2018

    B14 – Inlands

    Nick Craig

    1

    2018

    Melges 24 – Australian Nationals

    Sandy Higgins

    1,2*,4,5,6,7,8,9,10

    2018

    J70 – Midwinters

    Jack Franco

    1,2,4*,5,8,9*,10,11,12,14,15,16

    2018

    J70 – Midwinters – Corinthian

    Jenn & Ray Wulff

    1,4,5,6

    2018

    Solo – Winter Championship

    Chalie Cumbley

    1,2,4,5,8,9,10

    2018

    Viper 640 – World Championship

    Nick Jerwood

    1,2,3,4,5,6,7,8*,9,10

    2018

    Lightning – NOOD – St. Petersburg

    Michael Zonnenberg

    1*,2,3,4,5,6,7,8

    2018

    Sonar – NOOD – St. Petersburg

    Diane Fowler

    1,2,3,4,5,6,7,8

    2018

    Melges 24 – NOOD – St. Petersburg

    Bruce Ayres

    1,2,4,7,9

    2018

    J70 – NOOD – St. Petersburg

    2,4,6,8

    2018

    J/88 – NOOD – St. Petersburg

    2,6

    2018

    J/111 – NOOD – St. Petersburg

    Skeleton Key

    1

    2018

    Optimist – Palamos Optimist Trophy

    2,5,6

    2018

    Paper Tiger – NZ North Island Championship

    Hayden Percy

    1,2,3,5,6

    2018

    OK – NZ National Championship

    Luke O'Connell

    1,2,3

    2018

    J70 – SCYA Midwinters

    Jeff Janov

    1*,3

    2018

    Melges 20 – Miami Winter Series #2

    Drew Freides

    1,3,5,7*,8,9

    2018

    Melges 20 – Primo Cup

    Mikhaylik Alexander

    1,2

    2018

    Viper 640 – Winter Series – Overall

    Zeke Horowitz

    1,3,5*,6,7,8,9

    2018

    J70 – US Winter Series – Overall

    Brian Keane

    1,3,4*,5*.6.7

    2018

    J70 – US Winter Series #3

    Brian Keane

    1,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12

    2018

    Star – Walker Cup/Midwinters

    Peter O'Leary

    1,3,5

    2018

    Optimist – Torrevieja Trophy, Spain

    3,4

    2018

    Snipe – Mar Del Plata International Yachting Week

    Luis Soubie

    1,2,3,6,7,8,9,10

    2018

    Snipe – Commodore Rasco

    Raul Rios

    1

    2018

    Thistle – Midwinters West

    Sam Ingham

    1,3,4,5,7

    2018

    J70 – Scappino Triplecopa, Valle de Bravo

    Chris Snow/Roberto Escalante

    1

    2018

    Etchells – Florida State Championship

    Lawrie Smith

    1,2,3,4,6,7*,8,9,10

    2018

    Interclub – Midwinters

    Steve Benjamin

    1

    2018

    505 – Midwinters

    2,4,5,6

    2018

    Viper 640 – Sarasota Winter Series – Event 2

    2,3,4,6,10

    2018

    J88 – Mid-January J Fest- Midwinter Championship

    Mike Bruno

    1

    2018

    Melges 24 – Midwinters

    Bruce Ayres

    1,2,3,4,5,7,8,9*,10*

    2018

    Dragon – Australian Championship

    Gordon Ingate

    1

    2018

    J70 – Vigo Winter Series #4

    Luis Bugallo

    1,2

    2018

    Lightning – New Years Regatta

    Jeff Hayden

    1,2,3

    2018

    VX ONE – Midwinter Championship

    Jeff Eiber

    1,2,3,4,5,6*,7,9

    2018

    Etchells – Australian Championship

    Graeme Taylor

    1,2,3,4,5,6,7,8,9

    2018

    J70 – Chilean Nationals

    Matias Segue

    1,2,3,4,5*

    2018

    B14 – World Championship

    Nick Craig & Toby Lewis

    1,4,7,9*

    2018

    Etchells – Sid Doren Memorial Regatta

    Jim Cunningham

    1,2,3,4,5,6,8,9,10

    2018

    J70 – US Winter Series #2

    Joel Ronning

    1,3,5*,6,7,8*,9

    2018

    J24 – Australian Nationals

    Hugo Ottaway

    1,2,4,5,8

    2018

    Snipe – Lisbon Regional Championship

    Antonio Viegas

    1

    2018

    420 – World Championship – U17

    Martin Wizner & Pedro Ameneiro

    1,4,5,7,8

    2018

    420 – World Championship – Ladies

    Nia Jerwood & Monique DeVries

    1,4,6,7,8,9

    2018

    420 – World Championship – Open

    Enrique Lujan & Pablo Lujan

    1,2*,4,5,9,10

    2018

    A-Class – Australian Championship

    Glenn Ashby

    1

    2018

    Dragon – Cascais Winter Series #2

    Andy Beadsworth

    1,2,3

Something is wrong.
Instagram token error.